A dél-koreaiak modern geológiai kutatató központot építenek, annak érdekében, hogy földtani vizsgálatokat lehessen folytatni a közép-afrikai országban. A dél-koreai külügyminisztérium egyik magas beosztású képviselője elmondta, hogy az intézetet 2 év múlva adják át teljesen, addig kell kiképezni a helyi személyzetet, a szakembergárdát.
A kameruni kutatók 50 olyan ásványi anyagról tudnak, ami megtalálható és nagy mennyiségben bányászható az ország területén. És ez nem minden. Szakértők szerint a 475 ezer négyzetkilométer területű országban ennél jóval több ásványkincs található, csak meg kell keresni.
A hivatalos közlemények ajándékról szólnak, de vannak, akik azt mondják, hogy nem önzetlen segítségről van szó. Dél-Korea így próbálja ellenőrzése alá vonni az ország ásványkincseit. A távol-keleti ország a világ egyik legdinamikusabban fejlődő gazdasága, de nyersanyag és energiahiányban szenved. A rendelkezésre álló adatok, becslések szerint Kamerun 750 millió tonna bauxit, 200 millió tonna vasérc-készlettel rendelkezik, jelentős tartalékai vannak gyémántból és aranyból.
Kamerun alapvetően mezőgazdasági ország. Lakosságának 70%-a munkanélküli, ezért is fontos a koreai beruházás. A kameruni vezetés azt reméli, hogy a kutató központ munkahelyeket teremt, és az infrastrukturális fejlesztések is beindulnak majd az országban.