A hírtelevíziók helyszíni tudósítói csak találgatnak. A CNN beszámolója szerint Kairóban működnek a mobiltelefonok és az internetet is el lehet érni. A kommunikáció azért fontos, mert a tüntetők a világháló segítségével szervezték az elmúlt napok demonstrációit, annak ellenére, hogy a hatóságok blokkolták a legismertebb közösségi oldalakat. A több tízezer tiltakozó az elmúlt napokban egyetlen dolgot követelt: a 30 éve hatalmon lévő Hoszni Mubarak távozását. Az államfő azonban kitart, és „tűzoltásként” új kormányt nevezett ki, illetve létrehozta az alelnöki tisztséget, amelyet a titkosszolgálat főnöke tölt be. (Lásd az Afriport korábbi cikkeit) Kérdés, hogy ezek a döntések megállítják-e a tüntetőket. Erre néhány órán belül választ kapunk.
Pontos adatok nincsenek, becslések szerint több mint százan haltak meg az elmúlt napok utcai összecsapásaiban, a sebesültek száma több ezer lehet.
A brit és a német kormányfő, valamint a francia elnök közös levélben szólította fel Mubarakot, hogy a hadsereg ne alkalmazzon erőszakot a fegyvertelen tüntetők ellen, a három vezető európai politikus emellett reformokat és szabad választásokat sürgetett Egyiptomban. A szombaton közzétett levélre hivatalos válasz még nem érkezett.
A rendőrség eltűnt Kairóból, a rendre a katonaság vigyáz. A közbiztonsági helyzet sokat romlott, a helyi lakosok saját maguk próbálnak gondoskodni az otthonuk, a boltjuk, a családjuk védelméről. Botokkal felszerelt önvédelmi csapatokat szerveznek, hogy megfékezzék a gyújtogatókat, a fosztogatókat.
Kairó környékén a Demu börtönből ezer elítélt szökött meg, a Nílus tv értesülése szerint az akcióban a fegyintézet több dolgozóját megölték. A boltok, üzletek többsége nem nyit ki, teljes a bizonytalanság Egyiptomban.