Szüntelen tüntetnek az átmeneti kormány ellen Tuniszban. Mindennap több ezren gyűlnek össze a miniszterelnökség környékén, hogy távozásra bírják az átmenti kormány vezetőjét és minisztereit. Mohamed Ghannouchi egyelőre csak a kormány átalakítását vállalja. Szóvivője tegnap úgy nyilatkozott, hogy az átszervezés nem fogja érinteni az előző rendszerből ott maradt minisztereket, mert így lehet biztosítani az állam jogfolytonosságát.
Ezzel párhuzamosan tárgyalások kezdődtek a tunéziai Bölcsek Tanácsának létrehozására. Sihem Bensédrine az országba nem rég visszatért ellenzéki vezető szerint, a tunéziai BT-ben helyet kaphatnának politikusok, civil szervezetek képviselői, a szakszervezetek küldöttei és jogászok. A tanács tagjai között szívesen látnák Ahmed Mestiri-t, aki a világi és iszlamista politikusok számára is elfogadható személyiség. Bensédrine úgy véli a Bölcsek Tanácsa arra szolgálna, hogy a parlament feloszlatása után az átmeneti kormány munkáját felügyelje az új választásokig. Az ellenzéki politikus azt is bejelentette, hogy a Bölcsek Tanácsáról folyamatosan egyeztetnek az átmeneti kormánnyal.
Az iszlamista ellenzék londoni száműzetésben élő vezetője bejelentette, hogy napokon belül visszatér Tunéziába. Rachid Ghannouchi azt is kinyilvánította, hogy sem ő, sem pártja nem kívánja a Charia, az iszlám törvénykezés bevezetését Tunéziában.
Az emberek megbékítésére a hadsereg népszerű főparancsnoka is szólt a tunéziaiakhoz. Rachid Ammar arra kérte az embereket, hogy hagyjanak fel a tüntetésekkel, hagyják el az utcát és térjenek vissza a munkájukhoz, a családjukhoz: „A hadsereg kezességet vállal a forradalomért és hűséges marad az Alkotmányhoz. Az önök kérései jogosak. De mégis azt szeretném, hogy ez a tér kiürüljön, hogy a kormány dolgozhassa, ez a kormány, vagy egy másik”. Bár a tábornok rendkívüli népszerűségre tett szert azzal, hogy Ben Ali parancsa ellenére nem volt hajlandó a tömegbe lövetni, mostani szavai nem hatottak a tüntetőkre.
A francia elnök szokásos évnyitó sajtóértekezletén elismerte, hogy tévesen ítélték meg Ben Ali rendszertét, és nem támogatták idejében a Jázmin Forradalmat (egy a Ben Ali-rendszernek eladott könnygáz és fegyver szállítmányt az utolsó pillanatban tartottak vissza Párizsban). Nicolas Sarkozy most ígéretet tett arra, hogy az új kormányzatnak mielőbb segítséget nyújtanak és kész arra is, hogy az Európai Unióval való kapcsolatában Tunézia új pozícióba kerüljön. Párizsban a rendőrség elkezdte a nyomozást a Ben Ali család ottani vagyona után, három civil szervezet feljelentése alapján.
Az Egyesült Államok a helyszínre küldte Jeff Feltman-t a Külügyminisztérium legmagasabb rangú Közel-Kelettel foglalkozó diplomatását. Feltman feladata megvitatni az új hatóságokkal a demokratikus reform és a választások feladatait.