Kétsoros hősköltemény

 

Nigéria, Abudzsa – „Kétféle ember van Nigériában, jó és rossz, nincs északi, vagy déli, mi mindannyian egyek vagyunk az utolsó ítéletkor”. Ezzel a kétsoros mondattal lett Afrika legismertebb facebookolója egy nigériai fiatal.
A fiatalember Aliyu Tilde ezt a jól sikerült kétsorost a nigériai elnök facebook oldalára tette fel. Az elnök így válaszolt: „Nagyon tetszik, amit írt, és engedélyével megismétlem” Néhány óra elteltével több, mint 2500 lájk, és több mint 3000 komment érkezett a megjegyzéshez. November 12-én délben több mint 4200 lájknál tart a bejegyzés és a hozzászólások száma is nőt pár százzal. A rendkívüli figyelmet keltett bejegyzés után Aliyu Tilde bevallotta, hogy az idézet nem az ő fejéből pattant ki, egy újságcikkből vette, amit Reno Omokri „Megtörni a generációs átkot”címmel publikált. Hozzáfűzte, szeretné, ha a cikk íróját tekintenék hősnek, mert más tollával ékeskedni nem illik. Aliyu Tilde azt is elmondta, már az elnök is tudomást szerzett az eredeti szerzőről. A legismertebb közösségi oldal azóta a politikusok kedvence, amióta Barack Obama egyebek mellett a Facebook-nak is köszönhetően megnyerte a 2008-as elnökválasztást az Egyesült Államokban. A nigériai elnök, Jonhatan Goodluck fél éve van rajta az oldalon. Adatlapja szerint 322218 rajongója van. És mennyi szavazója lesz?

Nigéria, Abudzsa – „Kétféle ember van Nigériában, jó és rossz, nincs északi, vagy déli, mi mindannyian egyek vagyunk az utolsó ítéletkor”. Ezzel a kétsoros mondattal lett Afrika legismertebb facebookolója egy nigériai fiatal. 
 

A fiatalember Aliyu Tilde ezt a jól sikerült kétsorost a nigériai elnök facebook oldalára tette fel. Az elnök így válaszolt: „Nagyon tetszik, amit írt, és engedélyével megismétlem” Néhány óra elteltével több, mint 2500 lájk, és több mint 3000 komment érkezett a megjegyzéshez. November 12-én délben több mint 4200 lájknál tart a bejegyzés és a hozzászólások száma is nőt pár százzal. A rendkívüli figyelmet keltett bejegyzés után Aliyu Tilde bevallotta, hogy az idézet nem az ő fejéből pattant ki, egy újságcikkből vette, amit Reno Omokri „Megtörni a generációs átkot” címmel publikált. Hozzáfűzte, szeretné, ha a cikk íróját tekintenék hősnek, mert más tollával ékeskedni nem illik. Aliyu Tilde azt is elmondta, már az elnök is tudomást szerzett az eredeti szerzőről. A legismertebb közösségi oldal azóta a politikusok kedvence, amióta Barack Obama egyebek mellett a Facebook-nak is köszönhetően megnyerte a 2008-as elnökválasztást az Egyesült Államokban. A nigériai elnök, Jonhatan Goodluck fél éve van rajta az oldalon. Adatlapja szerint 322218 rajongója van. És mennyi szavazója lesz?

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez