A WHO a novemberi uruguayi találkozóján dönthet arról, hogy betiltsák-e a Burley dohány termesztését világszerte vagy sem. Ha a tiltás átmegy, akkor 3,6 millió ember veszítheti el a munkáját kilenc afrikai országban. Az afrikai dohánytermelők attól félnek, hogy az intézkedés katasztrofális helyzetbe sodorhatja őket. Sok afrikai állam számára ugyanis a dohánytermesztés jelenti a legfőbb bevételi forrást.
Malawi a legnagyobb dohánytermelő ország a kontinensen Exportjának 70%-át a dohány adja. Ha a tiltás életbe lép, 700 000 termelő válik munkanélkülivé, az ország gazdasága pedig 20%-al is visszaeshet. Mozambikbann 100 000 tember van veszélyben, míg Zimbabwében 55 ezren figyelhetik aggódva a híreket.
A természetes szárítású Burley dohánytípus mutáció révén jött létre 1864-ben az Egyesült Államokban. Napjainkban a Virginia mellett a második legelterjedtebb termesztett dohány a világon. A Burley típus alapvető megkülönböztető jellemzője az alacsonyabb klorofill tartalom, különösen a növény szárában és a levélerezetben, ezáltal ezek a részek világosak. A Burley dohány más dohánytípusokkal nem helyettesíthető szerepet játszik a dohányipari termékek előállításában.