“Kirúgtuk azt a 120 dolgozót, akik egy illegálisnak minősülő sztrájkba kezdtek múlt hét pénteken. Jelenleg most azon dolgozunk, hogy megfelelő embereket találjunk, akik folytathatják a munkát” – mondta a bizottság szóvivője, Moussa Abdou. Az elbocsájtott dolgozók munkája a szavazólisták és szavazókártyák adatainak összehasonlítása volt.
A bizottságból kiszivárgott források szerint nagy valószínűséggel el kell halasztani a hatalom átvételről szóló szavazást egy hónappal. Ebből az következik, hogy az új elnök március 11 helyet majd csak április 8-án foglalhatja el a pozícióját.
Nigerben jelenleg katonai junta uralkodik, miután a nigeri katonák február 18-án megrohamozták a kormányzati épületeket, feloszlatták a parlamentet, és hatályon kívül helyezték az alkotmányt. A belpolitikai válság azután tört ki, hogy Mamadou Tandja államfő, aki tíz éven át vezette az afrikai országot, úgy módosította az alkotmányt, hogy még további három évre meghosszabbítsa elnöki mandátumát.
Niger a világ egyik legszegényebb országa, amely jelenleg is számos problémával küzd, és az idei szélsőséges időjárás tovább tetézte a bajokat: éhínség és kolera pusztít.
forrás: allafrica.com