Hogyan készítsünk gyorsan tápláló ételt a csata szünetében? Hogyan nyújtsunk elsősegélyt? Ezekre kell tudnia a választ az eszményi nőnek, aki a “Kalifátusban” él és harcol. A célszemélyek elsősorban a nyugati dzsihádista lányok és asszonyok, nem a helyiek. Az arab országokból érkező dzsihád harcosok ugyanis általában magukkal hozzák a feleségeket is. Akik már tudják, hogy mi a dolguk: uruk kiszolgálása. Bár több ezer dzsihád harcos érkezett Európából a “Kalifátusba”, de ennél jóval nagyobb azoknak a száma, akik az arab országokból jöttek. Egyedül Szaúd-Arábiából többen vannak, mint egész Európából.
Egyedülálló nők viszont többnyire Európából vagy Amerikából jönnek. Nekik kell megtanulniuk az elsősegélyt, és azt, hogy gyorsan tápláló kosztot főzzenek a férjüknek a fronton. Sokan nem vállalják ezt, és inkább a harci brigádba jelentkeznek. Rakka városában két ilyen brigád is működik. De a lányoknak és asszonyoknak csalódniuk kell: a feladat nem a dzsihád, hanem a belső ellenség elleni küzdelem. Vagyis olyan saria rendőrség működik a Kalifátusban, mint Szaúd Arábiában.
Csakhogy itt a nőknek nagyobb szerep jut, mert a férfiak a fronton harcolnak. A külföldi nők gyorsan komoly karriert csinálhatnak. Főként azok, akik nem mennek férjhez. Az egyik brigád parancsnoka a hírek szerint egy húszéves lány Nagy-Britanniából. Állítólag hat brit állampolgár van ebben a brigádban. Egyes jelentések szerint sokan közülük már visszavágynak a szülőföldjükre. De dezertálni nem lehet: a “Kalifátusban” egyetlen kiút van, és ez a temető. Persze vissza lehet térni Nagy-Britanniába, de csak a dzsihád harcosaként, öngyilkos merényletre is készen, ha a “kalifa” ezt parancsolja.