Iszlámellenes poszterek lesznek a new yorki buszokon

New Yorkban hamarosan száz buszon lesznek láthatóak iszlámellenes plakátok. Az “oktatási kampányt” Pamela Geller amerikai blogger jegyzi és fizeti, és a bíróság szerint bármily aggályos is, törvénysértő lenne leállítani.

Pamela Geller, akit sokan Amerikában hivatásos gyűlölködőnek tartanak, azt mondja: arra akarja felhívni a figyelmet, hogy mi a probléma a dzsiháddal és az iszlám joggal, a saríával – írja a new yorki Daily News. Az egyik poszteren például egy fotó szerepel a James Foley kivégzéséről szóló videóból, mellette a valószínű hóhér, Dzsihádi John képe még londoni zenész korából. A felírat: a tegnapi mérsékelt a ma címlapja.

A “reklám” célba veszi az Amerikai-Iszlám Kapcsolatok Tanácsát is: a Hamaszhoz köti a washingtoni székhelyű polgárjogi csoportot. Amelynek szóvivője azt mondta a lapnak: Geller gyűlölködőként ismert, és nincs az a törvény az országban, amely igazmondásra kényszeríthetné. Ők maguk gondolkodtak azon, hogy beperlik a bloggert, de letettek róla. Nem éri meg – mondja.

De mások is ellenzik Geller akcióját. A new yorki polgármester, Bill de Blasio szerint felháborítóak a poszterek, gyújtogatóak és rosszak, sehol sem szabadna őket elhelyezni: sem a városban, sem másutt. Ezek a gyűlölettel teli üzenenetek csak arra szolgálnak, hogy megosszák a közösséget és megbélyegezzék a muszlimokat New Yorkban, ahol mindenkinek össze kellene fognia.

“Miközben a hirdetés mögött állók csak felelőtlen intoleranciájukat teszik közszemlére, mi mindannyian, akiknek néznünk kell ezt, vigaszt lelhetünk abban a tudatban, hogy egy jobb, magasabbrendű és nemesebb emberiségről alkotott képen osztozunk” – mondta.

A new yorki közlekedési hatóság, az MTA is elismeri, hogy a poszterek sértőek, de szóvivője azt mondja: nem tehet ellenük. Évekkel ezelőtt már perre mentek Gellerrel, amikor az Izrael ellenségeit barbároknak nevezte egy hasonló kampányban, és akkor a bíróság megtiltotta, hogy nemet mondjanak a plakátokra. Mert elismerte ugyan, hogy azok sértik a közlekedési hatóság lealacsonyító szavakat ellenző politikáját, de a bíró szerint a poszterek eltávolítása viszont Geller szólásszabadságát sértené, amelyet az amerikai alkotmány első kiegészítése véd.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez