Az első napon 683.072 nézőt vonzott be, ami önmagában is rekordnak számít, viszont az, hogy 37 órával a megjelenés után már több mint egymillióan látták, az igazi mérföldkőnek számít a filmiparban.
A filmet megelőző kasszasikereknek, mint az Avatar-nak és A Burok-nak az egymilliós nézettség három, míg a Maszkabálnak és az Igazság árának négy nap alatt jött össze. Szombaton a “Roaring Currents” 1.230.000 nézőjével az első koreai film lett, ami ennyi embert csalogatott a moziba egy nap alatt. Az előző, ennél kisebb bravúrt a Transformers-Dark of the Moon hozta, 956.500-as nézőszámával.
Ha minden ebben az ütemben halad tovább, akkor a film túl lesz az 5 milliós nézőszámon, már az első héten. A tömegeket vonzó erő kétségkívül Yi admirális híre. Nevét mindenki ismeri, hisz Ő olyan a koreaiaknak, mint a britteknek Lord Nelson. A demográfiai adatok azt mutatják, hogy a “Roaring Currents” mindkét nem és minden korosztály körében népszerű.
A forgalmazó CJ E&M így nyilatkozott: “A film határozottan az idősebb korosztálynak készült, mivel egy történelmi darab, de még azokat a fiatalokat is érdekli a film, akik nem tudnak túl sokat Yi admirálisról. Úgy tűnik, most újra felfedezik a nemzeti hőst.”
A film ragaszkodott az eredeti történethez és ez hatékonyabbnak bizonyult, mint a megszokott fikciók. Az egy órás tengeri csatajelenet nagyon reális és izgalmas. Ez lett az egyik kulcsfontosságú vonzereje a filmnek. A koreai filmipar statisztikái erősen visszaestek az év első felében, az elmúlt háromév leggyengébb számait produkálta. Két film, a “No tears for the Dead” és a “Man on High Heels” az április 16-i megjelenése óta sem hozott egymillió nézőt sem.
A nézők inkább távolmaradtak az erőszakos filmektől. Bár félő volt, hogy a “Roaring Currents” ünnepélyes hangvétele eltaszítja majd a nézőket, a végén mégsem így történt. A filmkritikus, Jeon Chan-il azt mondta: “Modern környezetbe helyezve Yi egy szuperhős volna, aki megmentette a népét és új gondolatokat ébreszt a vezetéssel kapcsolatban.”
Ford:F.Eszter