A futball-világbajnokság után találkozott Brazíliában Hszi Csinping kínai elnök, Narendra Modi indiai miniszterelnök, Dilma Roussef brazil elnökasszony, Putyin orosz államfő és Jacob Zuma Dél-Afrika első embere. A gazdasági csúcson arról döntöttek, hogy létrehoznak egy közös bankot, amely nagy infrastruktúra beruházásokat finanszíroz majd. Ennek a banknak a központja Sanghajban lesz, az első öt évben indiai lesz a pénzintézet elnöke. Az első ötven milliárd dollárt úgy adják össze, hogy az öt állam egyenként 10-10 milliárd dollárt fizet be. Később mások is csatlakozhatnak, hogy elérjék a tervezett 100 milliárd dollárt.
Ugyancsak 100 milliárd dolláros lesz az a devizaalap, melyet az amerikai pénzügyi manőverekkel szemben kívánnak létrehozni. Minthogy Kínának van a világon a legnagyobb devizatartaléka, ezért Peking 41 milliárd dollárt tesz be ebbe az alapba. Három állam: India, Brazília és Oroszország egyenként 18-18 milliárdot, míg Dél-Afrika, amely a legkisebb és a leggyengébb csak 5 milliárd dollárt.
Szakértők sokáig kételkedtek abban a fejlett világban, hogy a feltörekvő öt gazdasági hatalom képes lesz-e megállapodásra jutni, de a brazíliai csúcson kiderült,hogy Kína, India, Brazília, Oroszország és Dél-Afrika hajlandó pénzt áldozni az együttműködés oltárán. Ezzel egy olyan erős gazdasági blokk jött létre a világban, amely ellensúlyozhatja Amerika és Európa szerepét, hiszen azok jelentősége csökken a lassú gazdasági növekedés miatt.