A 23 éves Farzana Parveen más férfihoz ment nőül, mint akit a családja kijelölt neki. Ez a konzervatív vidéki közvélemény szemében halálos bűnnek számít, hiszen ott a szülők által megszervezett és jóváhagyott házasság a norma. Miután a fiatalasszony új férjéhez költözött, megindult a hajsza. Először csak fenyegették őket, majd a bírósághoz fordultak, mondván lányukat elrabolta egy gyanús férfiú. A bíróság ki is tűzte a pert. A 23 éves ifjúasszony és férje épp tanúvallomást akart tenni: ők szabad akaratukból élnek együtt, ám a lány családjának öt tagja rájuk vetette magát. Követelték, hogy a lány költözzön haza és menjen nőül az általuk kijelölt férfihez. A lány nemet mondott, mire agyonverték. A férj hiába kiáltott segítségért.
A véres képek bejárták a világsajtót. A nemzetközi tiltakozás hatására Pakisztán miniszterelnöke is felháborítónak nevezte, hogy ilyen esemény megtörténhet a bíróság épületében. Ráadásul pont Lahoreban, amely szereti magát Pakisztán kulturális fővárosának nevezni. Hivatalos adatok szerint Pakisztánban tavaly 869 ilyen becsületbeli gyilkosság történt. Jogvédő szervezetek szerint jóval több. A törvény biztosít egy kiskaput is. Ha a család megbocsát, akkor a bíróság felmenti a vádlottat. Minthogy a család hajtja végre a becsületbeli gyilkosságok döntő többségét, így nem nehéz találni egy olyan családtagot, aki mindezért megbocsát.
Most a közvélemény nagy kíváncsisággal figyeli, hogy ezúttal milyen ítéletet hoz a bíróság annak a családnak az ügyében, amely becsületbeli gyilkosság címen vert agyon egy 23 éves nőt a bíróságon Pakisztánban?