750 ezer dollármilliomos él Kínában

Ázsia hamarosan megelőzi Észak-Amerikát a gazdagodási versenyben- állapítja meg a francia Cogemini éves jelentése, amely azt vizsgálta, hogy hány dollármilliomos él egy országban. Egyelőre az Egyesült Államok messze az első.

 

 

 

 

 

Több mint 4 millió embernek van több mint egymillió dolláros likvid vagyona az USA-ban, amely évtizedek óta vezeti ezt a listát. Japán a második 2,3 millióval, Németország a bronzérmes 1,1 millióval. Kína a maga 750 ezer dollármilliomosával a negyedik helyen áll, de itt a leggyorsabb a növekedés. Az első négy ország a világ dollármilliomosainak 60%-át jelenti. Persze ezek csak az abszolút számok, realtive Svájc, Szingapúr, vagy HongKong jobban áll, hiszen ezekben az országokban minden tizedik háztartás dollármilliomosnak számít.

A jelentés megjegyzi, hogy a gyors kínai növekedés és a tokiói tőzsde indexének várható emelkedése odavezethet, hogy Ázsia -elsősorban Kína és Japán miatt- megelőzheti Észak-Amerikát. Vannak olyan vélemények, melyek szerint ez már meg is történhetett, mert Kínában csak nagyon kevesen vallják be nyíltan: már milliomosok amerikai dollárban is. Különösen most nem sietnek ezzel, amikor nagy kampány folyik a korrupció ellen. A New York Times tudósítói összeállították a listát a kormányzó kommunista párt vezetőiről. Ebből kiderül, hogy kommunista Kína vezetői dollármilliomosok.

Amikor lebukott a belbiztonság egykori feje, akkor 90 milliárd jüan értékű pénzt, részvényt és aranyat koboztak el a családtól. Ez több mint 14 milliárd dollár. Kína hivatalosan tehát negyedik a dollármilliomosok versenyében, de hamarosan itt is felveheti a versenyt Amerikával, bár lehet, hogy ez a hivatalos statisztikákban egy darabig még nem tükröződik.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez