Kína épít hidat a Krímbe?

50 milliárd rubelbe (1,4 milliárd dollárba) kerül a híd, amely összeköti az orosz szárazföldet a Krím félszigettel, amely néhány napja csatlakozott Oroszországhoz. A Kommerszant című lap értesülése szerint kínai cég építheti meg a stratégiai fontosságú hidat, hiszen Amerika és az EU szankciókkal sújtja Oroszországot épp az ukrajnai válság miatt.

 

 

 

 

Nincs kétség afelől, hogy Kína lesz a világ első számú nagyhatalma, ezért erősítjük az orosz-kínai együttműködést. Ketten együtt fontos tényezőt alkothatunk a világban.- hangsúlyozta Putyin elnök, aki épp a Krímben tesz látogatást.

Peking óvatosan foglalt állást az ukrajnai válság ügyében, de elítélte a szankciókat, melyekkel a nyugati világ Oroszországot sújtja. Putyin jelezte: Kínához fordul, hogy pótolja a nyugati pénzeket és technológiát. Jelenleg is folynak a titkos tárgyalások a két nagyhatalom között. Kína már ma is Oroszország első számú gazdasági partnere, a két állam kereskedelme 96 milliárd dollár.

Ezzel Kína az első és Németország a második Moszkva partnerei között, az USA számára Moszkva nem fontos gazdasági partner.
Putyin tehát pénzt akar Kínától, de nem bármi áron. Ezt mondta el egy orosz szakértő a Bloomberg hírügynökségnek. Kérte, hogy nevet ne említsenek, mert az orosz-kínai tárgyalások titkosak. Moszkva üdvözli a kínai befektetéseket, de továbbra se szeretné, ha túl sok kínai érkezne az országba, ezért ezt limitálni akarják, mert el akarják kerülni, hogy Chinatown-ok alakuljanak ki Oroszországban is.

Ezenkívül néhány stratégiai területen továbbra is él a tilalom. Például az arany, platina és gyémánt bányászatban. Itt nem számítanak kínai pénzre, ez továbbra is hazai monopólium marad. Ugyanígy a hightech és a hadiipar, itt sem akarnak együttműködést Kínával. Erre már nem terjed ki a stratégiai szövetség.- mondta egy orosz szakértő a Bloomberg hírügynökségnek a most folyó titkos orosz-kínai tárgyalásokról.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez