A reakciót látva a kanadai énekes sietett bocsánatot kérni. Külön kitért arra, hogy semmiképp sem akarta sérteni a rajongók érzékenységét Kínában és Dél-Koreában. Ebben a két országban sok Bieber rajongó él, akik látván a kínos képeket, melyeket maga a sztár közölt magáról, azt követelik: ezentúl ne engedjék be Kínába és Dél-Koreába a botrányt okozó sztárt! Ez nagy csapás lenne Bieber népszerűségére, hiszen két nagyon dinamikus piacról van szó.
Miért látogatott el a Jaszukuni szentélybe Japánban, ahol nemrég mintegy 150 vezető politikus tette tiszteletét a háborús hősök szelleme előtt? Ázsia sok országában azonnal felháborodtak, hiszen a háborús hősök közül sokan a japán birodalom könyörtelen katonái voltak hazájukban, ahol sokezer embert legyilkoltak. Kínában a holocausthoz hasonlítják azt, hogy japán csapatok Nankingot, az akkori fővárost elfoglalták és a lakosság jelentős részét -mintegy 300 ezer embert- lemészároltak 1937-ben. Az ügy mindmáig konfliktus tárgya Peking és Tokió között.
Kínában szuperprodukciót forgat arról, hogy a nankingi vérfürdő milyen rémes következményekkel járt.
Obama elnök épp most kezdte meg látogatását Ázsiában: Japánban, Dél-Koreában és a Fülöp-szigeteken igyekszik megnyugtatni a szövetségeseket, hogy válság esetén számíthatnak az USA-ra Kínával szemben. Csakhogy az USA, Kanada és Kína szövetségesek voltak Japánnal szemben a második világháborúban, így a látogatás a Jaszukuni szentélybe a rossz időzítés iskolapéldája.
“Csak azért mentem oda, hogy imádkozzak egy sintoista szentélyben!”- védekezik most Justin Bieber, aki híres a botrányairól. Amsterdamban az Anna Frank múzeumban is rossz poénokkal igyekezett felhívni magára a figyelmet. Valószínű, hogy menedzsere tanácsát követve ment épp a Jaszukuni szentélybe Japánban. Arra számított, hogy a botrány növeli a népszerűségét Japánban. Másutt meg hamar elfelejtik, hiszen mindenki tudja, hogy Justin Biebernek halvány fogalma sincs a történelemről, vagy legalábbis ezt a szerepet játsza el, mert úgy érzi, hogy ezt várják el tőle a rajongók.