Szülőföldjén, Honan tartományban felépíttette magának a pekingi Tiltott Város mását. Ott élt, mint kényúr a hadsereg logisztikai parancsnokságának helyettes vezetője. A Tiltott Város közepén ott állt Mao elnök szobra, színaranyból. Gu tábornok kedvelte a vitorlázást is. Volt tehát ott egy vitorlás hajó is, szintén színaranyból. A kétéves vizsgálat kiderítette, hogy a generális és családtagjai nevén több mint egy tucat luxuslakás van Pekingben.
Amint ebből is látszik, hogy a hadsereg egyáltalán nem mentes a korrupciótól, ám a hatalom eddig megkímélte a főtiszteket. Gu tábornok az első magasrangú tiszt, akit a korrupcióellenes kampány keretében bíróság elé állítanak. Az ítélet? Várhatóan halál, melyet életfogytig tartó szabadságvesztésre enyhítenek.
Vajon milyen magasra jut el a korrupcióellenes kampány? Kína első embere, Hszi Csinping a kampány kezdetén arra bíztatta a kommunista párt belső rendőrségét, a fegyelmi bizottságot, hogy “ne csak a legyeket kapják el, de fogják el a tigriseket is”. Nemrég kínai forrásokra hivatkozva a Reuters közölte, hogy Kína egykori belbiztonsági főnökétől, Csou Jungkangtól 90 milliárd jüant koboztak el. Ez 14,5 milliárd dollár. Ő tagja volt a Tiltott Városban működő hatalmi centrumnak, a Politikai Bizottság Állandó Bizottságának. Vajon megkockáztatja-e az ő nyilvános perét is a Kínát kormányzó kommunista párt?