A Kiotói Nemzeti Múzeum jelentése szerint Jan.29 jelzés jelent meg a falon, mikor a nap rásütött Himiko királynő egyik bronztükrének hátoldalára. Ryu Murakami, a múzeum képviselője szerint a felfedezés megmutathatja, hogyan használták az ókori japán bronztükröket.
Rézből és ónporból, egy 3D nyomtató segítségével létrehozta két Sankakubucsi Shinjukio tükör másolatát, amelyek valószínűleg a III. században készültek és Himiko királynő tulajdonát képezték. A varázstükrök csiszolt felületének egyenetlensége miatt különböző ábrák formálódtak a hátoldalon, ha a Nap rájuk sütött.
A japánokon kívül, a kíniak is használtak varázstükröket. Az Edo időszakban (1603-1867) pedig keresztények pedig a tükrök által formálódott kereszt és Mária előtt imádkoztak.
Murakami egyelőre azt próbálja megállapítani, vajon más bronztükrök is a varázstükrökhöz hasonlóan működtek-e. Feltételezése szerint más Sankakubucsi Shinjukio tükröknél is hasonló ábráknak kellett formálódnia, ha jelentős különbség van a fémek vastagságában. A kutató által készült másolatok nyáron láthatóak lesznek a Takaoka Art Museum-ban.