Egy meg nem nevezett 29 éves indiai hölgy,aki titkárnőként dolgozik egy nagyvállalatnál egy közösségi hálón ismerkedett meg egy fiatalemberrel még 2006-ban. Közeli kapcsolatba kerültek, és a fiú -állítólag – meg is ígérte, hogy elveszi feleségül. A lány teherbe esett, és sürgette a fiatalembert, hogy most már tényleg vegye el. De az állította, nem nősülhet meg, míg nővérei férjhez nem mentek, így kérte a lányt, hogy vetesse el a gyermeket – ez meg is történt. A nővérek férjez mentek, de a fiúnak csak nem akaródzott megnősülni. Helyette – a kereset szerint – ő és szülei kihasználták és zaklatták a lányt. Így az 2011-ben bírósághoz fordult, hogy a fiú csalással vette rá őt a szexre, és így ítéljék el nem erőszakért.
A bíróság a nő ellen ítélt. Virender Bhat bíró szerint “nem minden szexuális aktus tekinthető erőszaknak egy felnőtt férfi és nő között, amelyet a házasság ígéretével tesznek, de a házasság nem valósul meg”. Hozzátette “ha egy tanult, munkába járó nő egy barátjával vagy kollégájával nemi kapcsolatot létesít, azt a saját felelősségére teszi”. Szerinte a felperes “elég tanult volt, hogy ne lehessen félrevezetni”, illetve, hogy az “ilyen jellegű kapcsolatok amúgy is erkölcstelenek, egyetlen vallás sem támogatja a házasság előtti nem i életet”.
Indiában a nemi erőszak az utóbbi időben nagyon komoly kérdéssé vált. Egy évvel ezelőtt egy 23 éves lányt halt meg, mert többen is megerőszakolták egy buszon, majd kidobták a járműből. Azóta is napról napra jelennek meg a sajtóban hírek hasonló esetekről. A lakosság jelentős része az esetekért a “+túl kihívóan viselkedő”+, vagy éppen túlzottan tanult, és nyugatosan öltözködő nőket tartja felelősnek. A hagyományos társadalomban viszont a szingli nőknek nem csak ismerkedni, de megélni is nehéz, így egy házassági ígéret sokkal többet jelenthet ott, mint a nyugati társadalmakban.