A múlt hónapban a virginiai férfi nem mindennapi ajándékkal lepte meg a hetedik születésnapján kislányát: egy saját készítésű zászlót tűzött ki egy lakatlan területre Egyiptom és Szudán között. Június 16-án egy újabb, ENSZ által el nem ismert, állammal bővült a világ: Észak-Szudáni Királysággal. Ezzel teljesült a kislány legfőbb álma: hercegnő lett.
“Tudják nagyon nehéz egy gyereknek, főleg egy kislánynak megmagyarázni, hogy miért nem lehet hercegnő. Ezért én úgy döntöttem, hogy azzá teszem.” – nyilatkozta Jeremiah Heaton az AFP-nek. Az édesapa szerint hónapokon át tartott, amíg egy olyan senki által nem lakott és igényelt területet talált, amelyen “monarchiát alapíthat.” “Sokáig gondolkodtam azon, hogy az Antarktiszon fogom kitűzni a zászlót, mivel az lakatlan. Azonban az 1959-es Antarktisz-egyezmény szerint senki sem birtokolhatja a hetedik kontinenst, vagy alapíthat rajta államot.” – tette hozzá a családfő.
Végül a több mint száz négyzetkilométer nagyságú Bír Tavil nevű sivatagot választotta, amely Szudán és Egyiptom között helyezkedik el, de Kairó és Kartúm már évtizedek óta nem tárgyalt a vitatott terület hovatartozásáról. Sőt a sivatag státusza hivatalosan is terra nullius, vagyis egyetlen szuverén állam uralma alá sem tartozó terület.
“Csak ezért mentem Egyiptomba. Nem jártam a piramisoknál, nem nyaraltam a Vörös-tengernél, nem voltam sem Alexandriában, sem Kairóban. Egyenesen a királyságomba mentem, ahol kitűztem a zászlót. Mindössze 3000 dolláromba került az út.” Emily Heaton is elégedett édesapja húzásával és kijelentette, hogy komoly tervei vannak a terültetettel: egy virágzó kertté varázsolom a királyságomat, ez az első rendeletem, mint hercegnő.
Emily Heaton, Észak-Szudáni Királyság hercegnője.
Edward Swaine, a George Washington egyetemen jogot tanító professzora szerint komoly problémákba ütközhet a királyság “léte”. “Több kell annál, hogy kitűzünk egy zászlót a területre és csinálunk magunkról néhány szelfit. Habár van terület és lakosság, még ha csupán két fő, de szükség van a nemzetközi közösség, főleg Egyiptom és Szudán, elismerésére is.
Egyelőre sem Kairó, sem Kartúm nem reagált ez ügyben.