80-95 (18-19 ezer Ft) dolláros havi minimálbért ígér a kormány, a szakszervezetek 160 dollárt követelnek. 650 ezren dolgoznak a ruhaiparban, Kambodzsában. A munkaidő hosszú, a körülmények rémesek. Ezt a kormányzat is elismeri, de arra hivatkozik, hogy a kambodzsai áruk így versenyképesek Banglades és más ázsiai országok exportjával. Kambodzsában a kommunista párt van hatalmon Hun Sen irányításával, aki valaha vörös khmer volt. Azóta viszont kínai tipusú reformok zajlanak Kambodzsában ahol a textil munkások magasabb béreket követelnek, ám a hatalom- az export érdekeire hivatkozva- csak szerény összegű béremelést tart elfogadhatónak az indokínai országban.
Bár a tüntetéseken résztvevők pontos számát nehéz felmérni, bizonyos, hogy Kambodzsa történelmének egyik legnagyobb szabású tüntetése zajlott a fővárosban. A szervezők minden bizonnyal túlzó becslései szerint egymillió ember vonult utcára. A tüntetés helyszíne a phnompeni Szabadság park volt, amelynek területén számos résztvevő már az ellenzéki megmozdulás december 15-ei kezdete óta táborozik.
A július 28-ai hivatalos választási eredmények megerősítették tisztségében a kormányfőt, akinek pártja idén 68 helyet szerzett a parlamentben az ellenzék 55 mandátumával szemben. Az ellenzék azt állítja, hogy Hun Szen csalással nyert, és addig bojkottálja a parlamenti munkát, amíg a kormány eleget nem tesz követeléseinek.