Lánya a választási kampány során szintén a gazdaságra koncentrált. Dél-Korea gazdasági növekedésének üteme csökkent és exportpiacain Kína mind komolyabb vetélytársnak mutatkozik.
Észak-Korea egyelőre nem kommentálta Pak Csong Hi lányának győzelmét, de korábban a phenjani sajtó azt írta az elnök asszony jobboldali pártjáról, hogy ” az mindenre elszánt őrült hazaárulók gyülekezete, amelyik nem riad vissza semmilyen alantas eszköztől sem, hogyha a hatalom megszerzéséről van szó!” Az új elnökasszony szerint Észak-Korea legutóbbi ballisztikus rakéta kísérlete komoly fenyegetést jelent Dél-Koreának és az egész térségnek. Emellett azt hangsúlyozta, hogy párbeszédre van szükség a problémák megoldása érdekében a két Korea között. Mind Phenjanban mind pedig Szöulban egységes államnak tartják Koreát és a másik felet bitorlónak tekintik. A két Korea között nincs hivatalos párbeszéd. Pekingben hatoldalú megbeszélések folynak: ezeken a két Korea képviselőin kívül részt vesz Kína, Oroszország, az Egyesült Államok és Japán is. Ezek a megbeszélések jelenleg az észak-koreai rakéta kísérletek miatt holtponton vannak.
Obama elnök üdvözölte Dél-Korea megválasztott elnökasszonyát és megerősítette, hogy Washington fontos partnernek tekinti mind gazdasági, mind pedig katonai tekintetben Dél-Koreát. Jelenleg valamivel több, mint 30 ezer amerikai katona állomásozik az országban, amelynek két fele továbbra sem ismeri el egymást. A két Korea között továbbra sincs békeszerződés, csak fegyverszünet 1953 óta, amikor lezárult a koreai háború , de koreai béke azóta sem tudott megszületni ….
Észak-Korea komoly fenyegetést jelent!- jelentette ki Dél-Korea új elnök asszonya
Dél-Korea, Szöul – Park Geun Hye választási győzelmét követően ellátogatott abba a temetőbe, ahol Dél-Korea előző vezetői nyugszanak. Az új elnökasszony édesapja Pak Csong Hi volt. Az egykori tábornok vaskézzel irányította Dél-Koreát, amely az ő elnöksége idején gazdasági csodát produkált.
(Visited 1 times, 1 visits today)