Nem pihenhetünk a babérjainkon! – mondta Kína új vezetője, amikor bemutatta a hét halhatatlant, vagyis a párt új csúcsvezetését

Kína, Peking – A hétből öt új tagja van a Politikai Bizottság állandó bizottságának, amely a kormányzó kommunista pártot irányítja a jövőben. A hét sötét öltönyös funkcionárius a megválasztását követően bemutatkozott a sajtónak: “komoly kihívással nézünk szemben. Problémák vannak a párt és a nép kapcsolatában, harcolnunk kell a korrupció ellen! Nem üldögélhetünk nyugodtan a babérainkon!”- hangsúlyozta Hszi Csin ping, a Kínai Kommunista Párt új vezetője.

  Az 59 éves Hszi Csin ping, aki Mao elnök és Teng Hsziao ping egyik közeli harcostársának fia, jelenleg Kína alelnöke. A forgatókönyv szerint jövő tavasszal választja meg a parlament Kína államfőjének. Felesége éppoly híres, mint ő, hiszen sokáig Kína első számú szopránénekesnője volt.
  Li Ke csiang a másik vezető, aki régi új tag az állandó bizottságban. Ő jelen pillanatban miniszterelnök helyettes és jövő tavasszal választják meg kormányfőnek. Zsang De csiang /Zhang Dejiang/ jelenleg Csungking város első embere. Ő követte Po Hszi lajt, a párt hullócsillagát, aki belebukott kétes ügyeibe és jelenleg börtönben várja ítéletét. Jü Zseng seng/Yu Zhengsheng/ Shanghaj első embere, Csang Kao Li/Zhang Gaoli/ pedig Tiencsin város párttitkára. Mindhárom nagyváros tartományi jogú önkormányzat Kínában. A negyedik ilyen nagyváros Peking. A fővárost Vang Csi sen/Wang Qishen/ képviseli a legfelső vezetésben. Ő Peking polgármestere volt, jelenleg miniszterelnök helyettes. Valószínűleg ő lesz a párt biztonsági főnöke, akinek egyik legfőbb feladata a korrupció ellenes harc lesz. Liu Jün san/Liu Yunshan/ az agitáció és propaganda főnöke a legfelső vezetésben. Azok, akik a vidéki nagyvárosokat képviselik, előbb utóbb a fővárosba költöznek, mert az állandó bizottság épp attól állandó, hogy tagjai a pekingi Tiltott város vörös falai mögött bármelyik pillanatban elérhetik egymást és döntést hozhatnak bármilyen fontos ügyben.
   Az új vezetés a forgatókönyv szerint tíz évig vezeti majd Kínát és azután átadja a staféta botot a fiatalabbaknak. Az ötvenes éveiben járó új vezető gárda természetesen nem kap szabad kezet: a nagy öregek folyamatosan figyelik az eseményeket és beleszólnak a fontos döntésekbe. Különösen, ha személyi ügyekről van szó. A mostani héttagú vezetést például három vezető állította össze: Hszi Csin ping, az új első ember és két elődje: Hu Csin tao és Csiang Cö min. Az utóbbi már 86 éves, de szakértők szerint döntő szava volt a személyi ügyekben és mindenekelőtt abban, hogy Kína új első számú vezetőjét Hszi Csin pingnek hívják.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez