Az iraki kormány 17 nap után feloldotta a közösségi média letiltását, de további 20 hírportál még mindig elérhetetlen az országban, ezzel is lassítva az “információszerzést” a terrorista csoport számára. A feloldás egyrészt a külföldi NGO-k (nem kormányzati szervek) és az energetikai vállalatok nyomása miatt történt meg, mivel nem tudták tartani a kapcsolatot a beosztottjaikkal. A híroldalak nagy része még mindig elérhetetlen, például az al-Dzsazíra és az al-Arabíja weboldalai.
A feloldás vonatkozik a mobiltelefonokra és azok applikációira is. A Zain Iraq, Asiacell és Korek mobilhálózatok ismét működnek az országban, de nem mindenhol: a frontok közelében továbbra sincs mobil adatforgalom. Június 13-án az iraki telekommunikációs minisztérium elrendelte a Facebook, Twitter, Skype és YouTube letiltását. Később a híroldalakra sem lehetett fellépni, nehogy az Iszlám Állam Irakban és Levantéban (ISIL) nevű terrorcsoport onnan értesüljön az esetleges iraki csapatmozgásokról és összecsapásokról.
Azonban az elemzők szerint a tilalomnem volt nagyon sikeres, mivel az ISIL megtalálta a módját, hogy feltöltse a kivégezésekről és az atrocitásokról készült videókat és fényképeket: egyrészt a szíriai területekről, másrészt pedig a kurd határhoz közel fekvő területekről hajtották végre a feltöltést. Ugyanis Kurdisztánban jól működött az internetszolgáltatás és a mobilhálózat, mivel nekik saját hálózatuk van.