Most először hívtak meg küldöttséget a világtól elzárkózó országból és a delegáció nemcsak hogy eljött, de komoly tárgyalásokat is folytatott a Világgazdasági Fórumon.
U Shoe Thane miniszter, a küldöttség vezetője megbeszélést folytatott a Starwood és a Marriott hotel lánc vezetőivel, mert szeretnék fellendíteni a turizmust a vadregényes országban. Három különleges befektetési körzetet hoztak létre. Itt a külföldi társaságok nyolc évre adókedvezményt kaphatnak. És ha kiderül, hogy a befektetés előnyös az országnak, akkor ezt még nyolc évvel meg lehet hosszabbítani. A legfontosabbnak a mezőgazdaság, a halászat, a földgázkitermelést tartják – hangsúlyozta a miniszter arra utalva, hogy előnyben részesítik azokat a külföldi befektetőket, akik sok hazai munkást alkalmaznak.
De nincs-e előnyben máris Kína, amely évtizedek óta jó kapcsolatban áll a mianmari vezetéssel? – kérdezte Davosban a Le Monde szerkesztőségvezetője, Sylvie Kaufmann.”Mindenki egyenlő feltételekkel versenyez”- válaszolta mosolyogva a miniszter hozzátéve, hogy számukra nagyon fontos a transzparencia. Az elmúlt hatvan évben ez nemigen tűnt fel Mianmarban, de most a nagy átalakulás kellős közepén vagyunk.
Nem más hívta fel erre a figyelmet, mint Aung San Suu Kyi. Az ellenzék legendás vezérét is meghívták Davosba, de ő videóüzenetet küldött:”Az a nagy átalakulás tart távol Davostól, amely a Világgazdasági Fórumnak is az egyik fő témája. Ez a nagy átalakulás épphogy megkezdődött a hazámban, a döntő fordulat még nem történt meg, de most egyedülállóan jó esély van rá!” – üzente a mianmari ellenzék Béke Nobel díjas vezetője, aki választási kampányát tartja, hiszen április elsején be szeretne kerülni Mianmar, az egykori Burma parlamentjébe.
(Visited 1 times, 1 visits today)