„Egyre unalmasabbak a dolgok. Ezek a kiberbűnök mind egyformák. Néhány hacker feltöri a rendszert, megszereznek két millió bankkártya számot. Azokat eladják és a pontosan ugyanez történik meg újra. Csak a nevek változnak” – idézi a hetvenéves Grant-et az Orosz Európa Rádió.
Az eredetileg moszkvai születésű újságíró szamizdatterjesztésért öt, emberölésért pedig hét évig ült börtönben. Az így eltöltött 12 évet mégis élete legpozitívabb időszakának tartja, mert akkor nőtt fel, akkor tanulta meg, mi a jó és mi a rossz.
Második szabadulása után, 1985-ben emigrált és végül megérkezett New Yorkba. Ott szinte azonnal csatlakozott a Novoje Russzkoje Szlovo újsághoz, ahol pár év múlva elkezdte felgöngyölíteni a szovjet emigránsbandák akcióit.
A Szovjetunió felbomlása az orosz bűnszövetkezetek életébe is változást hozott. A régiek, az Egyesült Államokba az 1970-1980-as években kivándorlók, az újonnan érkezőkkel találták szembe magukat. Kapcsolatai révén Grant lett a maffiaháború krónikása és a legkeményebb gengszterekkel interjúzott, például Szemjon Mogiljeviccsel, aki a legkeresettebb bűnözők FBI-listáján is szerepelt.
Ma már nosztalgiával gondol vissza az 1990-es évek első felére. Már csak azért is, mert szerinte már elmúlt az a fajta erőszak az orosz ajkú közösségből. Kikopott már a pszichikai megtorlás miatti félelem és az a Szovjetunióból hozott beidegződés, hogy nem illő az állammal együttműködni. Manapság főleg a családon belüli erőszak és a részegek miatt hívnak rendőrt, és az esetleg megzsarolt sem fél már értesíteni a hatóságokat.