A kormányzása alatt elkövetett bűnei miatt jelenleg Panamában raboskodó Noriega az Activision által kiadott játékban először mint a CIA informátora jelenik meg, aki segíti a ügynökséget egy nicaraguai terrorista elfogásában, azonban később elárulja az USA-t és ezzel az amerikai hírszerzés célpontjává válik.
A valóságban Noriega, mielőtt szakított volna a CIA-s tartóival, valóban Langley informátoraként dolgozott 1950-től egészen a 80-as évekig. A panamai diktátor pályafutását egyébként a szakértők az Egyesült Államok külpolitikájának egyik legnagyobb fiaskójaként tartják számon, mivel Noriega rendkívül ügyesen manipulálta Washingtont, megszerezve az USA totális támogatását, miközben csillagászati összegeket kasszírozott mint a Medellín-kartell kulcsembereként.
Noriega a nyolcvanas évek végére kezdett kellemetlenné válni az USA szemében, végül pedig egy, az idősebb Bush elnök által indított 1989-es Panama elleni offenzíva során távolították el a hatalomból és ítélték börtönbüntetésre. Az egykori diktátor 2011-ig Miamiban később pedig hazájában ült és ül rács mögött.
A jelenlegi vád szerint az Activision és a “Black Ops II” komoly károkat okozott Noriegának, mivel a diktátort “emberrablóként, gyilkosként és államellenségként” ábrázolja, arról nem is beszélve, hogy kitalált bűnöket ír Panama egykori erős emberének számlájára.
Noriega ügyvédje továbbá azt részletezi a vádiratban, hogy Noriega megszemélyesítése sokat dobott a játék realitásán és ez által meglódította a szoftver növelte annak eladásait is.
A Call of Duty “Black Ops II” forgatókönyvét egyébként a legutolsó Batman filmek koreográfusa, David Goyer írta és a lövöldözős játék Nagy-Britanniában és az USA-ban is minden addigi eladási rekordot megdöntött.
A BBC szakértője, Jas Purewal szerint tény, hogy az USA állampolgára rendelkezhetnek arról, hogy személyük megjelenhet-e egy-egy videojátékban, amire korábban is volt példa, amikor a Take-Two Interactive-ot perelte be Lindsay Lohan, amiért engedélye nélkül került be a “Grand Theft Auto V”-be.
“Mivel azonban Noriega nem észak-amerikai állampolgár és nem is rendelkezik letelepedési engedéllyel az országban, így rá nem vonatkoznak a fenti esetben alkalmazott jogszabályok” – mondja Purewal.
A Call of Duty egyébként David Petreus-t is megformázta mint az USA kitalált női elnök asszonyának tanácsadóját, aki történetesen kíséretéjes hasonlóságot mutat Hillary Clintonnal.