Maxima feladata ezentúl – ahogyan a királyné szerepét értik – az, hogy nemzetközi téren képviselje férjét és a holland monarchiát. Megilleti őt házassága révén a királyi cím, de nem illetik meg a királynak kijáró funkciók és intézkedési jogok. Vagyis a monarchia élén Maxima életében kevés változás áll be – mint nyilatkozta – továbbra is ellátja azokat a tiszteletbeli és védnöki teendőket, amelyek eddig kitöltötték az életét. Ezek közül kiemelt helyen áll a hollandok jólétéért és szociális egységéért munkálkodó Fondo Orange. Maxima megérkezésének pillanatától arra törekedett, hogy ne csak dekorációja legyen a holland uralkodóháznak, hanem ténylegesen értékes tevékenységgel járuljon hozzá a monarchia népszerűségéhez. Mint mondják, ez teljes mértékig sikerült neki.
Maxima Zorreguietát 2001-ben jegyezte el a holland trónörökös és a menyasszony még abban az évben megkapta a holland állampolgárságot. A holland parlament két háza egyöntetű szavazáson hagyta jóvá, hogy a kirányi családba idegen eredetű hölgy kerüljön, aki várhatóan királyné is lesz. A pár 2002-ben kötött házasságot és három kislányuk született, Catharina-Amália, Alexa és Ariane. A holland trónörökös és felesége a XXI. század első királyi párja, aki trónra lép és monarchia-körökben nemcsak a holland királyság intézményét erősítik ezzel a lépéssel, hanem reményt adnak az európai kis monarchiáknak is a továbbélésre. A trónörökös IV. Vilmosként lép a holland trónra és ő az első a dinasztiában, aki szerelemből házasodott. Feleségét, Maximát egy Sevillai Vásáron ismerte meg. Nem volt könnyű dolga: először családját kellett meggyőznie választása komolyságáról, majd a holland parlamentnek kellett jóváhagynia a frigyet. Ez sem volt egyszerű, hiszen Maxima apja a Videla vezette katonai diktatúra alatt agrárminiszter volt.
Éppen ezért az argentinok első királynéja egyedül, vérszerinti családtagjainak távollétében veszi át a holland trónon a királyné szerepét férje IV. Vilmos mellett. Apját az argentin katonai diktatúra idején betöltött szerepe miatt továbbra sem tartja kívánatosnak a holland parlament, ezért Jorge Zorreguieta és az egész család Argentínában marad a jeles napon. Már a házasság előtt – 2002-ben – a holland parlament meghozta a máig is érvényes döntsét: Jorge Zorreguieta csak magánjellegű rendezvényekre kísérheti el a lányát. A hivatalos holland állami ünnepek, események viszont nem ilyenek: a lány apjának az argentin katonai junta idején játszott szerepe nem teszi lehetővé, hogy hivatalosan is elfogadják Hollandiában.