A „Mentiras Frescas”, azaz a Friss Hazugságok címmel megjelent dalban a salsamester bár név szerint nem említi Nicolás Madurót – félreérhetetlen szövegben a „tragédia folytatásával megbízott cserejátékos” figurája.
A sportos Caprilest egyébként „ataca flaco” szavakkal bíztatja Colón – hallgatóságát és választóit, pedig arról biztosítja, hogy „van egy út, mégpedig Henriqe Caprilessel”, és minden venezuelait a választásokon való részvételre szólít fel.
Willie Colón mostani akciója jóval fogyaszthatóbb januári megnyilvánulásánál, amikor is Hugo Chávez betegségére reagálva, nyomdafestéket, de képernyőt is nehezen tűrő tweettel szólt olvasótáborához.
Colón egyébként a hetvenes és a nyolcvanas években tevékeny részt válallat a latin bevándorló kisebbség üzenetének tolmácsolásában az USA többségi társadalma felé. Karrierje során olyan nevekkel játszott együtt mint Héctor Lavoe vagy Ruben Blades.
Az ötlet, hogy salsával kell politizálni mindenesetre nem rossz, és valószínűleg a politikai üzenetek átadásának legfájdalommentesebb formája – legalábbis azok számára, akik fogékonyak a műfajra.
{youtube}uhXGUlQ3I5A{/youtube}