LATIMO: Részt vettünk a magyar-brazil gazdasági együttműködési vegyes bizottság első ülésén

Brasilia – A BKIK Latin-Amerikai Szakmai Osztályának az elnöke, Csontos Csaba és munkatársa, Bethlen József  részt vett a Magyar-Brazil Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottság első ülésén Brazília fővárosában.

 

A két szakember – akik egyben a Latimo Egyesület tagjai is – a Tóth Katalin, Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) helyettes államtitkára vezette magyar küldötség tagjaként utaztak Latin-Amerikába.
A hétfőtől csütörtökig tartó számos megbeszélésen – többek között – a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) és a brazil Mezőgazdasági, Állattenyésztési és Élelmezésügyi Minisztérium a mezőgazdasági és élelmiszeripar területén megvalósuló együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot fogadott el. Az együttműködés ennek értelmében kiterjed: az ökológiai gazdálkodás, biodiverzitás, génmegőrzés, szőlészet és borászat, erdészet, élelmiszer-biztonság, akvakultúra, valamint az oktatás területére.
A küldöttség tagjai – személy szerint Tóth Katalin helyettes államtitkár is – megbeszélést folytattak Maria Fernanda Nince Ferreira államtitkárral, aki a brazil halászati és akvakultúráért felelős. A tárgyaláson a felek megerősítették együttműködési szándékukat az ökológiai halgazdálkodás, valamint az integrált vízkezelés területén. Magyarország meghívást kapott, hogy vegyen részt a jövő év novemberében Fortalezában megrendezett Halászati és Akvakultúra kiállításon.
Tóth Katalin helyettes államtitkár a Brazil Környezeti Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős illetékesének hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország 2013 őszén otthont ad a Nemzetközi Víz Világkonferenciának. Kérte továbbá partnerét, hogy a Rio+ 20 Konferencia folytatásaként Brazília támogassa Magyarországnak a fenntartható fejlődési célok meghatározásában tevékenykedő munkacsoportba történő szerepvállalását. (MTI/latimoport)

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez