Latin szereplővel bővül a Szezám utca lakóinak közössége

New York, USA – Nueva Yorkban latin kislányt keres a húsz éve létező Szezám utca (Sesame street) gyermekfilm-sorozat, amelyen sokak nőttek fel és kaptak erkölcsi intelmeket a jövőre nézve. A  filmsorozat producerei úgy vélik, a latin szereplővel közelebb hozzák a műsort a valós nézőrétegekhez.

A 44. évadjába lépett gyermekműsor húsz év után először döntött új szereplő felvételéről: keres egy 18-25 év közötti latin lányt vagy fiút, aki kétnyelvű – spanyol és angol – hogy a műsorban táncoljon és beszéljen mindkét nyelven. Az amerikai tévéműsorok nézői között – a gyermekműsorokhoz hasonlóan – egyre több spanyol anyaelvű érdeklődő van, és marketing szempontból sem elhanyagolható szerepükvan van a nézőszámért folytatott versenyben.
A Sesam Street műsorba utoljára 1993-ban érkezett egy új személy, Rosita és azóta csak most gondoltak először a bővítésre.

 

Sokunk kedvenc gyermekkori sorozata volt a Szezám utca. Aki nem ismerné ez az amerikai sorozat a fiatalokat oktatta tanulságos történetekkel, humoros bábjelenetekbe csomagolva. A sorozat egyik kiemelkedő alakja az esetlen Elmo volt, aki a mai napig hatalmas kultusznak örvend.

A karakterét mozgató Kevin Clashről ,,Being Elmo: A Puppeteers Journey” címmel gdokumentumfilm is készült: ime a film rövid bemutatója:
{youtube}dlNZo10pCts{/youtube}

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez