Assange politikai üldözöttnek tartja magát, mivel kálváriája azt követően kezdődött, hogy érzékeny amerikai politikai dokumentumokat tett közzé honlapján. Ezt követően egy svédországi látogatása után két svéd nő szexuális zaklatás és nemi erőszak miatt indított ellene eljárást. Assange most attól tart, hogy ha London kiadj őt Svédországnak, akkor az Egyesült Államok is ,,igényt tart rá”. A svédek pedig nem fognak sokat gondolkodni, ki fogják adni az Egyesült Államoknak. Ott pedig – így Assange – érvényben van a halálbüntetés és ezért életveszélyben érzi magát. Julian Assange néhány napja Ecuador londoni nagykövetségére menekült és politikai menedéket kért a latin-amerikai államtól.
A két hollywoodi rendező – mindkettő ismert baloldali beállítottságáról – most kampányt indított Assange megmentéséért és ezért sürgetik Ecuadort, tegyen eleget Assange kérésének. Egyben aláírták a Just Foreign Policy nevű szervezet petícióját is.
Lényegében ez az egyetlen reménye – hangoztatja a Just Foreign Policy elnevezésű nonprofit szervezet, amely aláírásgyüjtést kezdeményezett a Wikileaks atyjának megmentésére. Amióta a két rendező is csatlakozott az aláírók közé, drámaian megnőtt az aláírások száma – mondja a szervezet vezetője. Az egyik aláírási ívet személyesen vitte el Quitóba, Ecuador fővárosába: ez négyezer aláírást tartalmazott.
Jelenleg Rafael Correa ecuadori elnök Quitóba hazarendelt londoni nagykövete részvételével konzultál a menedékkérelemről: kényes ügy, hiszen Assange igen nagy szálka a világ vezető nagyhatalmainak szemében. Olyan ügyeket szellőztetett meg, amelyeket jobb esetben legalább ötven évre titkosítanak. Befogadása egyelőre nem tudni, milyen következményekkel járna Ecuadora nézve – különös tekintettel az ország gazdasági szálaira, amelyek az Egyesült Államokhoz fűzik. (foxnews)