Charquichan – ne féljünk a kecsuától

Egy töltött burgonya, ami nagyon latin-amerikai: a charquichan (ejtsd: csárkicsán) Argentina, Chile és Perú tipikus étele, de bárhol elkészítik a kontinensen, ahol marad egy kis ez-az a konyhában. Abban a reményben, hogy ma már a legtöbb helyen van mit a krumpliba aprítani, bátran ajánlhatjuk ezt a póriasan ínycsiklandozó és nem túl diétás fogást. Darálthúsos zöldséges töltött burgonya – ha a charquichán kiejtése okozna egy kis nehézséget. De ha megkóstoljuk, netán egy-két pohár száraz vörös chilei bort is iszunk mellé, megoldódik a nyelvünk és már a kecsua elnevezés sem okoz majd gondot.

 

 Alapmértékegységünk a tejeskávés csésze.

1 csésze kockára vágott piros paprika, 1 csésze kockára vágott zöldpaprika, 1 csésze borsó, 1 csomó korianderzöld/ petrezselyem, fokhagyma ízlés szerint, pirospaprika, A végén jön 4–6 óriási krumpli, 20 dkg sütőtök, 2 csésze darált húsból főzött húsleves, só, bors, kukoricaolaj.
A forró olajra rádobjuk a hagymát, répát, paprikákat, borsót. Majd néhány perccel később jöhet az összevágott korianderzöld/petrezselyem, fokhagyma, pirospaprika. Megpároljuk.
A krumplit és a sütőtököt sütőben megsütjük. A darálthúst fűszerekkel megfőzzük, de a megmaradt húsleves és az apróra vágott belefőtt hús is megfelel. A krumplikat félbevágjuk, óvatosan kivájjuk és a belsejéből kikanalazott krumplit összetörjük a sütőtökkel.
A krumplit és a tököt a zöldségekhez adjuk, összedolgozzuk, majd hozzákeverjük a darált húst/leveshúst is, némi húslevessel. Sózzuk, borsozzuk. 
Ha főzelék sűrűségű, akkor éppen a megfelelő az állaga. Végül a kivájt krumpli héjába visszatöltjük, és 200 fokon a sütőben gyorsan átforrósítjuk. Mehet az asztalra friss salátával, chilei vörös borral.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez