“A korrupció az iszlám demokrácia alapjait fenyegeti!”- hangsúlyozta Rohani elnök, aki kampányt hirdetett meg a kétes pénzügyek kivizsgálására. Iránban a szankciók miatt szinte átláthatatlan a pénzügyi szektor, és ezt használta ki a Tejarat bank vezérkara. Egyszerűen meghamisították a különböző okmányokat, és így jutottak hatalmas összegekhez dollárban és euróban. Lebukásuk kisebb pánikot keltett a pénzpiacokon Iránban, mert a Tejarat az ország egyik legnagyobb bankja.
A pénzügyi felügyelet egyáltalán nincs könnyű helyzetben, mert a bankok a szankciók miatt szinte hivatásszerűen hamisítják meg az okmányokat. Ráadásul majdnem minden bank mögött befolyásos politikai támogatók állnak. Ilyen volt Ahmedinedzsad exelnök egyik volt alelnöke is. Őt hosszú börtönbüntetésre ítélte a bíróság korrupció miatt.
A korrupcióellenes kampány különben teljes gőzzel zajlik a perzsa államban, amely pénzügyi nehézségekkel küzd. Az olaj árának drasztikus csökkenése, a szankciók illetve a közel-keleti konfliktusok mind komoly érvágást jelentenek. Eközben pedig a korrupció az egeket verdesi. A Trasparency International korrupciós listáján Irán a 136-ik. Ilyen körülmények között érthető, ha a hatalom igyekszik teljes szigort mutatni, hogy ne veszítse el a nép bizalmát: nemrég felakasztottak egy üzletembert korrupció miatt Iránban.