Magyarország 1990-ben létesített nagyköveti szintű diplomáciai kapcsolatot Katarral. A dohai magyar nagykövetség 2003 óta működik. A Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) közleménye szerint az Öböl-térségen belül Katar gazdaságilag és pénzügyileg megbízható partner, de a gazdasági kapcsolatokban sok a kihasználatlan lehetőség, amely iránt a magyar vállalatok érdeklődése érezhetően növekszik.
Magyarország katari importjának értéke 2013-ban mindössze egymillió dollár volt, exportjáé pedig 25 millió dollár. A kétoldalú kereskedelmi forgalom a rekordévnek számító 2012-ben is alig haladta meg az 58 millió dollárt (ebből 50 millió volt a magyar export értéke). A 2012. évi magyar kivitelnek a gázturbina-alkatrészek (16,9 millió dollár) és a mobiltelefonok (9,8 millió dollár) voltak a legfontosabb elemei.
2012 januárjában a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást, 2013-ban pedig energetikai együttműködési egyetértési szándéknyilatkozatot, illetve gazdasági, üzleti és műszaki együttműködési megállapodást írtak alá a két ország képviselői.A katari magyar kolónia létszáma folyamatosan nő, mára meghaladja a 300 főt. Tagjai általában magasabb képzettséget megkövetelő állásokat töltenek be, és Katar számára is kiemelten fontos nyugati szakértői jelenlétet erősítik.
Magyar államfő még nem járt Katarban. Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként 2009-ben tárgyalt Dohában, előtte pedig 2003-ban Szili Katalin házelnökként járt az monarchiában.