Jennifer Psaki amerikai külügyi szóvivő azonban kategorikusan cáfolta ezt az értesülést. Hangsúlyozta, hogy Pollard az Egyesült Államok elleni kémkedéssel nagyon súlyos bűncselekményt követett el, amiért le kell töltenie büntetését.
A katonai rádió által idézett izraeli illetékesek szerint a washingtoni ajánlat révén elhárulna annak akadálya, hogy Izrael a hónap végén szabadon engedje a palesztin foglyok negyedik, utolsó csoportját, és így meg lehetne hosszabbítani az izraeli-palesztin béketárgyalásokat, melyek határideje április 29-én jár le.
Ez nem az első alkalom, hogy az izraeli média felveti Pollard szabadon bocsátásának hipotézisét, amit az amerikaiak jóakaratának jeleként lehetne értékelni a béketárgyalások megmentése céljából.
Izrael évek óta hiába kéri Pollard szabadon engedését. Legutóbb januárban követelték ezt az izraeli parlament képviselői, akik nem vitatták Pollard bűnösségét, de rámutattak arra, hogy a bűncselekmény elkövetése óta csaknem 30 évet vezekelt. Pollard 1995-ben megkapta az izraeli állampolgárságot.
Az amerikai haditengerészet 1985-ben letartóztatott volt elemzőjét 1987-ben ítélték életfogytiglani börtönre, amiért sok ezer titkos dokumentumot adott át Izraelnek.