“Négy millió iráni volt beregisztrálva a Facebookra, amikor letiltottuk őket. Nem tudjuk megállítani ezt a modern technológiát, csak azért mert vallási okokra hivatkozunk.” – nyilatkozta Ali Janati kulturális miniszter. Ilyen jellegű kijelentések Hasszán Rohani előtt elképzelhetetlenek voltak. “Ha megnézzük, hogy az 1979-es iszlám forradalom után milyen törvényeket és tiltásokat vezettünk be a nyugati termékekre, filmekre, könyvekre és zenékre, akkor láthatjuk, hogy teljesen nevetségesek voltak.” – tette hozzá a miniszter.
A világszerte ismert és népszerű közösségi oldalt Iránban elérhetetlenné tették a hatóságok, mivel iszlámellenesnek titulálták azt. Ezzel szemben számos iráni programozó és informatikus képes volt kijátszani a rendszert és elérhetővé tenni a Facebookot. A nyáron megválasztott Hasszán Rohani és Javad Zarif külügyminiszter szintén rendelkezik Facebook és Twitter fiókkal. A külügyminisztert például 750 000 követik a Facebookon, természetesen a külföldön élő perzsák. Ezenfelül saját Youtube-csatornával is rendelkezik a videómegosztó oldalon.
Tavaly szeptemberben egy technikai hiba miatt vált ismét közvetlenül elérhetővé a Facebook és a Twitter Iránban. Sokan azonnal Hasszén Rohani reformista elnöknek szóló, hálálkodó üzeneteket posztoltak a két világhálós felületen. Örömük azonban gyorsan elszállt, miután két nappal később ismét elérhetetlenné vált a Facebook és a Twitter, s a felhasználók, újra csak proxi szervereken keresztül tudták megnyitni fiókjaikat.