Néhány nappal ezelőtt a kuvaiti külügyminiszter kijelentette, hogy a térség államai szívesen találkoznának az orosz delegációval, s eszmecserét folytatnának a szíriai helyzetről. “ Ez egy nagyon fontos és létfontosságú megbeszélés lenne az orosz vezetéssel. Nagy reményeket fűzünk a közös találkozóra.” – jelentette ki a kuvaiti külügyminisztérium államtitkára, Khaled al-Jarallah.
Az orosz külügyminiszter elfogadta a meghívást és február 18-án Kuvait városában találkozni fog az Öböl-menti monarchiák külügyminisztereivel. Ugyanakkor leszögezte, hogy továbbra sem fognak változtatni korábbi álláspontjukon, Moszkva ezúttal is ki fog állni Damaszkusz mellett és Bassár el-Aszad érdekeit nézi, amely szerinte a stabilitást jelenti a térségben. Reméli, hogy sokkal eredményesebb lesz ez a találkozó, mint a jelenleg is zajló Genf II-es békekonferencia, mivel Svájcban folyamatosan kudarcba fulladnak a tárgyalások.
A szíriai polgárháborúban a kormányt támogató Oroszország és Kína már három olyan határozattervezetet is megvétózott a BT-ben, amely a harcok beszüntetésére szólította volna fel Bassár el-Aszad elnököt. A mélyen megosztott BT-nek csak egyszer, októberben sikerült megállapodnia egy erélytelenebb nyilatkozat kiadásában, miszerint a harcolók azonnal tegyék lehetővé segély szállítását az ország minden részébe, több millió civil számára. A legutóbbi, 2014-es évi határozattervezet arról szólt, hogy a nyugati hatalmak és a szír ellenzéket támogató arab országok a segélyszállítmányok Szíriába engedésére próbálnák meg rászorítani mind a damaszkuszi kormányt, mind pedig a Szabad Szír Hadsereget. Ezt Moszkva szintén elutasította.