Az orosz Migrációs Szolgálat vezetője azt is elmondta, hogy több mint 300 olyan iroda működik a Krím félszigeten, ahol az igazolványkérelmeket és az ahhoz szükséges dokumentumokat átveszik, de ez sem bizonyult elégnek, ezért újabbakat nyitnak.
Emellett úgynevezett mobil csoportokat is létrehoztak a migrációs szolgálatnál, amelyek házhoz mennek a fogyatékkal élő emberekhez, kórházakba, gyermekotthonokba és nagyvállalatokhoz szállnak ki, hogy felvegyék az orosz igazolvány iránti kérelmeket.
Konsztantyin Romodanovszkij emlékeztetett, hogy a március 18-ig krími lakcímmel rendelkezőket orosz állampolgárnak ismerték el az orosz hatóságok. Azt mondta: eddig nem volt példa arra, hogy orosz igazolvány iránti kérelmet visszautasítottak volna. A munka tervszerűen folyik azokban a régiókban is, ahol a krími tatárok egy tömbben laknak – tette hozzá.
A Krím félsziget és az ott lévő Szevasztopol város Oroszországhoz csatlakozásáról március 18-án írták alá a megállapodást, amely szerint az addig Ukrajnához tartozó terület és a város új jogi alanyként az Oroszországi Föderáció részévé vált. Ezt azonban sok ország, köztük az uniós tagállamok nem ismerték el.