A hét végén ütötte fel a fejét a pánik Ausztrália óceánpart részein. Búvárok ugyanis egy nagy fehércápa leharapott farok részére bukkantak a vízfelszín alatt. A maradványon óriási harapásnyomokat fedeztek fel a búvárok. A leletek eredetére jelenleg nincs magyarázat, ugyanis a nagy fehércápát eddig úgy ismerték, mint a tengerek csúcsragadozóját, amely minden vízi élőlényt képes felfalni, nincs versenytársa az élelem utáni hajszában.
A három méter hosszúra is megnövő fehércápa hatalmas álkapcsaival, pengeéles és tűhegyes fogaival, amelyek három sorban helyezkednek el az álkapcsában, könnyűszerrel kettéharaphat egy embert. A világon a legtöbb embert ért cápatámadásért a nagy fehércápa felel.
A kutatók számítása szerint ilyen harapást csak olyan állat követhetett el, amelyik hossza legalább másfélszerese a nagy fehércápának, a súlya pedig két tonna. Csakhogy ekkora állatot eddig nem ismertek.
Steven Spielberg cápa filmjeinek horrorisztikus rémtörténetei kezdenek valóságtartalmat nyerni az ötödik kontinensen. Többek között ezek az alkotások alapozták meg a nagy fehércápa félelmetes hírét. Az ausztrál halászok és cápavadászok máris jelezték, hogy hajóikat nagyobb és erősebb vízi járművekre cserélik le, mert eddigi alkalmatosságaikat egy szupercápa könnyenelsüllyesztheti.
Az eddigi, nem túl tudományos magyarázat szerint, az óriási ragadozó egy genetikailag módosult fehércápa, amely eddig olyan mélyen és olyan messze volt a partoktól, hogy így nem találkozhatott az emberrel. Az klímaváltozás, az óceánok vízének lassú felmelegedése azonban közelebb „csalogatta” a szupercápát Ausztrália partjaihoz.
A feltételezés egyelőre nem bizonyított, viszont a hatóságokat nem is annyira a tudományos megközelítés, inkább az emberek megvédése érdekli. Az elmúlt időszakban gyakorivá váltak az emberek elleni cápatámadások Ausztráliánál. A kormányzat háborút indított a ragadozók ellen és célul tűzte ki, hogy alaposan megtizedeli az emberhúsra áhítozó halakat. Ekkor viszont a környezetvédők színre léptek, gyilkosoknak nevezték a hatóságokat és a cápák életének megmentését követelték. A kormányzat hiába magyarázkodott, a demonstrálók közölték: be sem mennek jövőben a tengerbe, ha ezzel megmenthetik a cápákat.