Az USA bankrendszere szépen-lassan kiheveri a 2008-ban kirobbant pénzügyi válságot, a gyengék elbuktak, az erősek pedig kamatostul visszafizették az államnak a megsegítésükre kapott pénzt. Eredményeik egyre jobbak, bár sokaknál ront a képen, hogy most kell veszteségként elkönyvelniük a korábbi szabálytalanságokért kiszabott gigabírságokat. A Bank of America például a tavalyi harmadik negyedévben még 2,5 milliárd dolláros profitot termelt, idén, viszont „csak” 168 millió dollár volt a nyeresége. Ebben persze komoly szerepe volt annak az 5,3 milliárdos bírságnak, amelyet szabálytalan jelzáloghitelezési programjai miatt kapott.
A legnagyobb tőkeerejű amerikai bank, a JP Morgan már kifizette a tartozásai (jobban mondva a bírságok) nagy részét, ami az eredményein is meglátszik. 25 milliárdos bevétel mellett 5,6 milliárdos profitot termelt a cég, amely mostanában nem kizárólag pénzügyi tevékenysége miatt szerepelt a híradásokban. A hónap elején derült ki, hogy ismeretlen hekkerek több mint 80 millió ügyfele adatait lopták el, pedig a JP Morgan évente nem keveset, összesen negyedmilliárd dollárt költ a kiberbiztonságra. A másik kínos eset pedig a tőzsdei gyorsjelentéshez fűződik, a beszámoló ugyanis a hivatalosan meghirdetettnél korábban megjelent egy honlapon. A bank mélyen hallgat arról, hogy miként történhetett meg ez a csúfság. Mindenesetre a két ügy nem tesz jót a bizalomnak, ami minden pénzügyi tevékenység alapja.
A Magyarországon is ismert Citigroup 19,6 milliárdos bevétel mellett 3,4 milliárdos profitot ért el, egyben bejelentette, hogy 11 országban, köztük Magyarországon is felszámolja, értékesíti lakossági üzletágát, mert a jövőben a nagyobb haszonnal kecsegtető, vagyis a nagyobb piacokra összpontosít.