A GoalControl rendszer keretében összesen 14 nagy sebességű kamerát használnak a stadionokban, mindegyik kamera a gólvonalra koncentrál, 7 az egyik, 7 pedig a másik oldalon.
A Brazil világbajnokság első hetében, a Guardian arról számolt be, hogy a GoalControl remekül működik, viszont az események visszajátszása okozott némi problémát a kommentátorok és az edzők között. “Annak érdekében, hogy a jövőben maximális átláthatósággal lehessen használni a GoalControl-t, a FIFA felülvizsgálja a közvetítő csapattal a rendszert, és ha javítani kell, megteszi a szükséges lépéseket.” – válaszolt a FIFA a Guardian cikkére.
{youtube}sBxztIYvlkQ{/youtube}
“A játékosok és a nézők is tudják, hogy a sportpályán is előfordulhat, hogy hibás döntést hoznak a bírók. Annak érdekében, hogy csökkentsék ezt a nyomást, kifejlesztettek egy technológiát, amely segít az esetleges hibák elkerülésében. Mindenki, aki egy kicsit is tapasztalt a technikai rendszerekben tudja, hogy az ilyen rendszerek sem tökéletesek, előfordulhatnak hibák, de remélhetőleg nem akkora hibák, amelyeket a játékosok vagy a nézők észrevesznek.” – mondta dr. Andy Harland a Loughborough Egyetem Sport Technológiai intézetének vezetője.
A GoalControl rendszer adatait és eredményeit a világbajnokságon a bírók egy speciális órán látják, amelyet a meccs alatt viselnek. Az edzők, kommentátorok és nézők az adatokat közvetlenül nem láthatják, csak ha egy vitatott eset történik, akkor játsszák vissza a stadionokban elhelyezett kivetítőn.
Hogy ezek után még mennyi emberi hiba fog előfordulni a világbajnokságon, az már csak azon múlik, hogy kit kérdezünk meg róla, és hogy ő melyik csapatnak szurkol.