A NASA új technológiájával közelebb kerültünk a fénysebességhez

Az adatok továbbítása az űrből már egy olyan képesség, amellyel közelebb kerülhetünk a fénysebességhez. Korábban ebben a hónapban a NASA sikeresen tesztelt egy új technológiát, amely nem rádióhullámokon keresztül, hanem lézerrel sugároz képeket, videókat és adatokat az űrből a földre.

A lézer technológia előnye, amelyet a NASA OPALS projektnek nevez, hogy sokkal gyorsabb az átviteli sebessége. A NASA kutatói szerint csaknem ezerszer gyorsabb lehet az ilyen technológiával történő kommunikáció. “A NASA feladata jelenleg az, hogy minél több adatot gyűjtsön az űrből.” – mondta Matt Abrahamson, az OPALS projektmenedzsere. “A lézeres kommunikáció egy gyorsabb alternatívája annak, hogy adatokat gyűjtsünk.”

Az OPALS projekt első sikeres kísérlete június 5-én volt, amikor a kutatók egy 36 másodperces HD videót sugároztak a Nemzetközi Űrállomásra. A videó, amelynek címe “Hello, World”, bemutatja hogyan fejlődött a kommunikáció, a lovakkal küldött üzeneteken át a lézeres kommunikációig.

{youtube}hPOstCZKycI{/youtube}

A videó átviteli sebessége körülbelül 3,5 másodperc volt, amely normális körülmények között több mint 10 percet vett volna igénybe. “A legnehezebb része az volt, amikor el kellett találnunk a lézerrel a Föld körül gyorsan keringő Nemzetközi Űrállomást” – mondta a NASA. Az OPALS átviteli sebessége a kísérlet során elérte az 50 Mbps-t, amely jóval gyorsabb az USA földi internet sebességénél.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez