Bár már gyakorlatilag Barack Obama újraválasztása óta előkelő helyen állt a neve a Republikánus Párt lehetséges elnökjelöltjei között, Jeb Bush soha nem volt hajlandó kijelenteni, hogy indulna. Még azt sem, hogy fontolgatja. Egészen eddig.
A CBS News közölte az amerikai politikai életet felpezsdítő hírt, hogy az egykori floridai kormányzó egy zárt ajtók mögött zajlott New Yorki adománygyűjtő eseményen közölte a megjelentekkel, hogy “gondolkodik azon, hogy induljon az elnöki székért”. A CBS ezt a katolikus iskolák számára tartott adománygyűjtő esten megjelent New Yorki üzletembertől tudta meg, és ugyanezt az információt közölte “egy résztvevőre” hivatkozva a Politico is.
A lap beszámolója szerint az ott megjelent emberek örömujjongásba törtek ki a bejelentést hallva – még akkor is, ha ez nem volt egy hivatalos bejelentés, sem pedig egy egyértelmű “igen, indulok az elnökválasztáson”. Bush a beszámolók szerint ezután viccelődve kijelentette: “Valaki hívja fel az anyámat, és kérdezze meg tőle is”. Utalva ezzel arra, hogy az egykori First Lady, Barbara Bush pár hónapja még azt közölte, hogy reméli, Jeb Bush nem fog indulni az elnökválasztáson.
George W. Bush testvérét mindig is az elnökjelölt-esélyesek között tartották számot, de eddig igyekezett megkerülni a kérdést, hogy 2016-ban indulni akar-e. Eddig ez a mostani a legegyértelműbb kijelentése arra, hogy igen, ringbe akar szállni két év múlva, amikor szinte teljesen biztosan Hillary Clintonnal kell majd szembenéznie.
A Republikánus Párt vezető tagjai nem csináltak titkot abból, hogy örülnének, ha ő lenne a párt elnökjelöltje, ahogy a republikánusok konzervatív bázisáról is tudni lehet, hogy ők már annyira nem lelkesednek az ötletért, mert túlságosan középutasnak tartják, RINO-nak (azaz csak nevében republikánusnak), aki nem képviselné alapelveiket. Egy New Hampshire-ben tartott konzervatív konferencián például egyenesen kifújolták, amikor a bevándorlással kapcsolatos politikájáról beszélt.
Ez utóbbi tény igencsak megnehezítheti Jeb bush dolgát a párton belüli előválasztások alatt, viszont esélyesebbé tenné Clintonnal szemben a politikust, akinek támogatói szerint a legnagyobb előnye az, hogy mérsékelt, és ellenzői szerint legnagyobb hátránya az, hogy mérsékelt.