A kedden jogerőre emelkedett rendelet egyben korlátozza a szórakozóhelyek nyitva tartását, a zenekarok által játszott muzsika maximális hangerejét, legyen az, idézzük: “rezesbanda, mariachi együttes, vagy bármilyen más hangosítással játszó zenei formáció”. Bolíviában ugyanis, akárcsak Mexikóban rendkívül népszerű műfaj a mariachi, olyannyira, hogy a tehetősebb Santa Cruz-i milliomosok néha egyenesen az azték országból importálják a somberós zenészeket egy-egy fontosabb ünnepségre. A nagyhét alatt pedig bőven akadnak mariachikat érdemlő mulatozások.
A nagyhét, akárcsak bármilyen más vallási ünnep, kitűnő okot ad Bolíviában az össznépi áhítat és az össznépi evészet és ivászat gyakorlására is. Telt házra számítanak a templomokban, de hasonlóan nagy népszerűségnek örvendenek nagyszerdán és csütörtökön a házibulik, sütögetések és a családi összejövetelek, hiszen a pénteki böjtre megfelelően rá kell készülni.
Az igazán mélyen vallásos közösségekben nagypénteken még a rádiót sem szabad bekapcsolni, sőt a gyerekek sem játszhatnak, ám meglehetősen kedélyes nép lévén a bolíviaiak minden lehetőséget megragadnak az ünneplésre, így ha nem is publikusan, de zárt ajtók mögött néha pénteken is áll a bál.
A zenebona tiltásával párhuzamosan egyébként helyi önkormányzat a rendelet értelmében minden lehető segítséget megad majd az egyházközösségeknek a körmenetek és az egyéb egyházi ünnepségek lebonyolításához -írja közleményében a polgármesteri hivatal.
Azok pedig, akik igazán komolyan veszik az ünnepet és féltik gyerekeiket az evilági mulatozás fertőjétől, afféle lelki “elvonuló” táborokba küldik a fiatalokat. Szinte minden egyházi középiskolában ugyanis több száz fős, három-négy napos elvonulásokat szerveznek a 14-18 éves korosztályok számára, amit roppantul komolyan vesznek a fiatalok.