Maduro elnök szerint az Egyesült Államokban békésnek tüntetik fel az ellenzéki demonstrálókat, miközben a kormányt elnyomónak. Az amerikai kormány – mint elhangzik gyakran – támogatja a venezuelai népet, de lényegében a lakosság 1 százalékát támogatja. Ők szeretnék az országot visszavezetni abba a helyzetbe, amikor a lakosság egy kis részének volt csak hozzáférése a javakhoz, a többség – a 99 százalék – nyomorgott. Ebben az időszakban ez a szűk réteg, közöttük az amerikai nagyvállalatok, élvezték az olajjövedelmeket.
Nicolas Maduro felelőssé teszi az ellenzéket a tüntetések 36 halálos áldozatának életéért, mivel ,,az ellenzékiek kórházakat támadott meg, egyetemeket gyujtottak fel Táchira államban, molotov koktélokat és köveket dobáltak a közintézményekre és az eddigi vizsgálatok szerint mesterlövészeket alkalmaztak. Ezek a lépések milliós gazdasági károkat is okoztak és ezért nem álltaka mozgalmak mögé a szegényebb rétegek és a munkások.
Jelenleg az Obama kormányzat évi legalább ötmillió dollárt költ a venezuelai ellenzék támogatására, de a kongresszus előtt fekszik egy törvénytervezet, amely ezt az összeget 15 millió dollárra kívánja felemelni. Ez annak a törvénynek a része, amely Venezuela ellen gazdasági szankciókat készül bevezetni – így Maduro. A venezuelai államfő párhuzamot vont a 2002-ben történt sikertelen puccs és a jelenlegi helyzet között: sokan, akik akkor igyekeztek megdönteni az ország megválasztott elnökét, Hugo Chávezt, ma is az utcán vannak.
Remélem, hogy az amerikai nép megérti a helyzetet és nem támogatja, hogy Venezuela ellen gazdasági szankciókat vezessenek be, hiszen az országban egy megválasztott kormány gyakorolja a hatalmat. A problémák nagy része a megbuktatására szövetkezett erők működésének a következménye. Venezuela békét szeretne és szeretne tárgyalni az ellenzékkel, hogy tovább léphessen ebből a helyzetből. Az venezuelai államfő cikke, amely ,,Felhívás a békére” címen jelent meg a The New York Times keddi kiadásában, első kézből ismerteti olvasóival Maduro elnök álláspontját.