Mezítlábas mexikói kosárbajnokok

Néha az akaraterő, a kitartás és a szorgalom akár az anyagi javakat is helyettesítheti. Éppen ez történt az oaxaca-i Triqui törzs ifi kosárlabdacsapatával.

 

 

 

A triquik Mexikó egyik legszegényebb régiójából származnak, olyannyira, hogy a csapat mezítláb edz és játssza mérkőzéseit, valamint ha ez még nem lenne elég a nemzetség tagjai általában jóval alacsonyabbak riválisaiknál. Ez azonban szemmel láthatóan nem zavarja az ifjú kosarasokat, akik nemrégiben Argentínában megnyerték a latin-amerikai Mini Kosárlabda-bajnokságot.

A FIBA szervezésében 2010-ben életre hívott versenysorozat a hátrányos helyzetű latin-amerikai ifjúságnak kíván kiutat biztosítani a nyomorból a sporton és az oktatáson keresztül, a fiatal triquik pedig maradéktalanul élnek a számukra nyújtott lehetőséggel.

Enrique Merino, a csapat edzője elmondta, hogy bár minden fiatal játékos kap sportcipőt, sokan közülük egyszerűen nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy lábbelit viseljenek, így mezítláb lépnek a pályára még a legrangosabb nemzetközi tornákon is.

„Az iskolánkban jelenlek 40 diák – köztük négy kislány- tanul és nem csak kosárlabdázni – folytatja Merino. A projektünk nem csak a sportról szól, akik nálunk játszanak, legalább 4-es tanulmányi átlaggal kell, hogy rendelkezzenek, ami nem kis teljesítmény, hiszen sok fiatal még spanyolul sem beszélt, amikor hozzánk került.”

Az oaxacai Őslakos Kosárlabda Akadémia sportolóinak emberfeletti teljesítményét még Enrique Peña Nieto államfő is méltatta, aki a Twitteren „Mexikói büszkeségeként” emlegette a mezítlábas bajnokokat.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez