Latin-Amerika Memorial: Tűz pusztított Niemeyer legismertebb alkotásában

Tűz martaléka lett Oscar Niemeyer világhírű brazil építész fő művének, a Latin Amerika Memorialnak egy része – a legangyobb előadóban keletkezett tűz komoly károkat okozott Sao paulo szimbólumát jelentő épületben.

A több mint 84 ezer négyzetméteren elterülő épületegyüttes a legnagyobb kulturális létesítménye Brazíliának és számtalan latin-amerikai művész alkotásának ad otthonon. A Latin-Amerika Memorial ezen túl egyik fontos  központja is az ország művészeti életének: mozibemutatók, plasztikai kiállítások és koncertek színhelye. 

A Simon Bolivar nevét viselő teremben, ahol a tűz keletkezett, 1 600 fő tud helyet foglalni – a tűz keletkezésének időpontjában a teremben nem zajlott semmilyen esemény. Amikor a valószínűleg rövidzárlat következtében kigyulladt teremben a biztonsági őrök nem tudták megfékezni a lángokat, kihívták a tűzoltókat. 

João Batista de Andrade, a létesítmény igazgatója szerint egyelőre nem tudni, hogy mely alkotásokat rongálta meg a tűz vagy egyáltalán volt-e ott olyan tárgy. Az épületben senki sem tartózkodhatott engedéllyel, ezért időbe tellett, mire felfedezték a történteket. Ugyanakkor a terem, amelyben a tűz pusztít, nem a legfontosabb alkotások kiállítóhelye – mondta az igazgató. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez