Justin Bieber egy harmincezres tömeget vonzó bogotai koncert után gondolt egyet és festéket kért. A 19 éves sztárt megszállta az ihlet és alkothatnékja támadt, így hát kivezették a graffitisek ismert utcájára, a Calle 26-ra és hamarosan ott állt a remekmű. Egy marihuana levél, egy obszcén mozdulatot mutató béka és a kanadai zászló. S az aláírás: Justin Bieber.
Eddig ezzel nem is lenne semmi baj, azonban a helyiek mégis belekötöttek az esetbe. A graffitisek sorsa ugyanis csöppent sem irigylésre méltó Kolumbiában. Ha elkapják őket, akkor mennek a börtönbe vécét mosni és egyéb vonzó feladatokat ellátni. Eközben ezt a kanadai nyikhajt a rendőrség őrizte, amig alkotását odakente a falfelületre. Amikor a derék kolumbiaiak ezt végiggondolták – mármint a Bieber rendőri biztosítását, miközben graffitit firkált – feltámadt a nemzeti érzelem.
A botrány végigsöpört az országon. Számtalan kérdést kellett a hivatalnokoknak és a kormánynak is megválaszolnia arról, miért ér többet egy kanadai kézzel készült graffiti a hazainál. S miért büntetlen a külföldi, ha olyat tesz, amiért a hazaiak már régen bilincsbe kerültek volna. Az esetnek talán annyi hozománya mégis lesz, hogy átnézik a graffitire vonatkozó rendszabályokat. S a hazai utcai művészek sem végzik majd a cellákban, ha rendőri boztosítást nem is kapnak az alkotás idejére…