Cristina Kirchner államfőt kedden egy agyi hematóma miatt megműtötték és egy hónapon át nyugalmat írtak elő számára. Ez alatt az idő alatt az alkotmány értelmében az alelnök látja el a teendőket, amit az ellenzék máris rossz szemmel néz: Boudou alelnök ellen ugyanis felmerült a hivatali előnnyel való visszaélés és a gyanúsan gyors meggazdagodás gyanúja.
Minden esetre gy vélik, érdemes megismerni, ki is ez a most 50 éves politikus, aki a gazdasági adminisztráció tagjaként kezdte egy évtizeddel ezelőtt a kormányhivatalban, szenvedélyes elektromos gitáros, egy ismert újságírónő vőlegénye és többször látták Buenos Aires utcáin Harley Davidsonjával robogni.
Amado Boudou alelnök személye eddig egyszer került a középpontba, amikor az elnökasszony pajzsmirigyét műtötték. Most is azt rebesgetik, hogy csak az eléje tett dekrétumok aláírása a feladata. De még ez is mindenképpen hatalmas előrelépés egy olyan személynek, aki csak 1998-ban lépet be a szociális minisztériumba. S éppen ez az ,,üstökösszerű,, karrier, még akkor is, ha váratlan, sokakban azt az érzést kelti, ,,rocker,, személye nem elhanyagolható.
Az argentin alelnök Buenos Airesben született, de Mar fel Platában nőtt fel és itt került kapcsolatba már fiatalon a politikával. Tagja lett egy konzervatív párt ifjúsági tagozatának, Diplomát a helyi egyetemen szerzett közgazdászként, majd zenei rendezvények szervezőjeként dolgozott. A 90-es évek végén lépett állami hivatalba Buenos Airesben, és ettől kezdve a ranglétra üstököseként emlegetik. Először Nestor Kirchner, majd Cristina csapatának a tagja lett. Ellenfelei mégis sokat emlegetik azon tanulmányait, amelyeket a neoliberális szellemiségéről ismert Argentin Makrogazdasági Központban végzett kitűnő eredménnyel. Ezek a nézetek ellentétben állnak azzal, amit a kirchnerizmus képvisel, vagyis a jelenlegi kurzus a szabad piaci törvényekkel szemben inkább az állam szerepét növeli a gazdaságban.
A nevéhez fűződik az argentin nyugdíjalapok államosítása, ami távol áll a szabad piaci felfogástól – mondják hívei. A jelenlegi helyzet – ebben egyetértenek az elemzők – döntő létrafok Boudou karrierjében és kevesen hiszik, hogy csak a hatalom kisszékén tudja elképzelni magát. ,,Meglátjuk, mekkorára nő a személye – véli Roberto Bacman, az egyik jelentős argentin közvélemény-kutató intézet igazgatója