Brazíliában 11 éves lányokat nyerhetünk a tombolán
A Daily Mail munkatársa úgy döntött, megpróbálja felfedezni Brazília eldugottabb, sötétebb oldalát. A drogok és a gyermekprostitúció mindennaposak. A helyszín pedig nem a világ vége. Csupán néhány utcára vagyunk az ismertebb, turisták által is látogatott helyektől.
Encruzilhada, Brazília. Ahhoz, hogy kiskorú lányokat találjanak maguknak a férfiak, még csak meg sem kell erőltetniük magukat. Pénzügyileg sem túl megterhelő a dolog, öt dollárért már kapunk is egy jegyet, és ha annak kihúzzák a számát, már vihetünk is haza mondjuk egy 11 éves kislányt. Aztán azt csinálhatunk vele, amit csak akarunk.
A visszataszító módszer pedig mindenki által elfogadott. Ha úgy alakul, a rendőrség szemet huny felette, a szociális segítők inkább oda sem néznek. A szülők pedig egyenesen örülnek neki, így legalább van miből enniük, de legfőképpen finanszírozniuk a drogfüggőségüket.
A dolog annyira nyílt, hogy sokan messzi falvakból vagy városokból jönnek, hiszen hozzájuk is eljut a hír. A fizetős molesztálást bonyolító bandák jegyeket készítenek, azokat pedig nemcsak a helyszínen, hanem akár más régiókban is árusítják.
A lányok pedig 11 és 17 közöttiek. Ha esetleg valamelyikükről kiderül, hogy szűz, az ár jelentősen felmegy.
Azonban nem csak a szerencsére lehet bízni magunkat. A BR-116-os országút mentén vég nélkül állnak a fiatalabbnál fiatalabb prostituáltak.
“Az ilyen végtelenül szegény régiókban a gyerekprostitúció a helyi normák részévé lett. Tapasztalataink szerint a családok erőltetik a gyerekekre a dolgot. A férfiak pedig célzottan keresik már a 10-11 éves lányokat is, mert a szemükben ez nem is számít bűncselekménynek.”
Azért vannak néhányan, akik megpróbálnak tenni ellene. A Meninadanca nevű segélyszervezet például mindent megtesz azért, hogy legalább nyilvánosság elé kerüljön az elszomorító helyzet. Most pedig olyan házakat épít a környéken, ahol meg tudja védeni a fiatal lányokat.
Brazíliában 40 millióan élnek mélyszegénységben. Az ország a világ második legtöbb gyerekprostituáltjával rendelkezik, a becslések szerint közel félmillió gyerekről van szó.