Joshua Irungu Laikipia tartomány kormányzója bejelentette, hogy mostantól kilenc marhát kapnak azok a családok, akik iskolába járatják, és ott tartják lányaikat. A kormányzó ezért egy marha tenyésző központot is létesít annak érdekében, hogy hosszú időre fenntartsa ezt az oktatási programot. A politikus elmondta, hogy a projekt valódi célja, hogy könnyítsenek a szegén családok helyzetén és megteremtsék azokat a feltétlelket, amelyek lehetővé teszik a lányok számára az iskolába járást. Ha minden a tervek szerint halad, akkor a fiúkra is kiterjesztik a projektet.
Kenya északi része a legelmaradottabb és legszegényebb régió az országban, ahol a helyiek elsősorban nomád pásztorkodó életmódot folytatnak. Az itt élők elsődleges bevételi forrása a marhatenyésztésből származik. Emellett állandó mozgásban vannak, hogy új legelő területeket találjanak. A térség ugyanis a legszárazabb része az országnak, ahol nagyon ritkán esik az eső. Ezért gyakoriak a fegyveres konfliktusok a helyei törzsek között a legelőterületek és az ivóvíz lelőhelyek ellenőrzése felett.
Mivel a helyiek nomád életmódot folytatnak, a lány gyermekek többsége hátrányos megkülönböztetésben részesül. Többségüket még fiatalon férjhez adják, vagy háztartási munkát végeztetnek velük. Ezért a lányoknak gyakorlatilag esélyük sincsen a nyomorból való kitörésre és az önállóságra. A kenyai törvények elméletileg előírják, hogy minden kisgyerek számára kötelező az általános iskola elvégzése és börtönnel büntetik azokat a szülőket, akik ezt nem biztosítják gyermekeik számára. A hatóságok azonban rendszerint szemet hunynak efelett, mivel sok családnak még arra sincs pénze, hogy eltartsa magát. Kenyában a lakosság jelentős része napi két dollárból él naponta, ebből képtelenség finanszírozni az oktatási költségeket.